Idea Biegu

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022 r.

Sztafeta maratońska Ekiden Białystok organizowana jest nieprzerwanie od 2015 roku.
Już pierwsza edycja miała w sobie element charytatywności. Część opłat startowych była przekazywana na potrzeby Fundacji „Pomóż Im” – Hospicjum dla Dzieci.
Od 2015 roku przekazaliśmy już ponad 150 tys zł na rzecz Hospicjum… i nie zamierzamy się zatrzymać! Niech sztafetowa pałeczka dobroczynności będzie nadal przekazywana z edycji na edycję naszego wydarzenia.

Ekiden w naszym wydaniu to dwie sztafety do wyboru:

  • tradycyjna sztafeta maratońska, w której 6-osobowa drużyna musi pokonać łącznie dystans maratonu (42,195 km)
  • nowa formuła 4×5 – czyli sztafeta 4 osobowa, w której każdy z zawodników ma do przebiegnięcia 5 km, czyli łącznie 20 km.

Sztafeta 4×5 daje możliwość udziału niemal każdemu, bez względu na poziom sportowego zaawansowania. Na pokonanie 20 km drużyna ma aż 3 godziny. Warto spróbować i poczuć tę niesamowitą atmosferę wydarzenia.

Bez względu na to, który dystans wybierzecie, udział w sztafecie to nie tylko rywalizacja sportowa, to również, a może przede wszystkim dobra zabawa, integracja i budowanie ducha zespołu.

Ekiden Białystok odbywa się na stadionie lekkoatletycznym Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest, od pierwszej edycji, współorganizatorem wydarzenia.

Zgłoś drużynę do sztafety maratońskiej

Zgłoś drużynę do sztafety 4×5

 

Podziel się artykułem ze znajomymi!